LAF DEĞİL HİZMET ÜRETİYOR

Adalet Bakanlığı'nın Bolu Belediyesi'ne müze yapılması koşuluyla devrettiği ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın 'İzzet Baysal müzesi yapacağım' deyip uzun yıllar geçmesine rağmen yapmadığı Eski Adliye Binası, protokol şartlarına uyulmadığı gerekçesi ile belediyeden geri alınmıştı. AK Parti Hükümeti tarafından hazırlanan yeni projeye göre Eski Adliye Binası yıkılarak yerine Bolu İl Halk Kütüphanesi yapılacak.Söz konusu çalışmaların resmen başladığını belirten AK Parti İl Başkanı Suat Güner, 'Eski Adliye Binası'nın yıkımına başlandı. Şehrimizin en kıymetli bölgesi olan buraya halkımız özellikle de gençlerimiz için büyük bir İl Halk Kütüphanesi yapacağız.' dedi.

LAF DEĞİL HİZMET ÜRETİYOR
19 Ağustos 2023

Eski Adliye Binası 2019 yerel seçimlerinden önce Bolu Belediyesi’nin talebi üzerine bir protokol çerçevesinde müze yapılması için belediyeye tahsis edilmişti. Belediye Başkanı Tanju Özcan bu binanın kent müzesi yapılacağını söylemişti.

Fakat bugüne kadar bir çalışma yapılmadığı için  bina Bolu Belediyesi'nden alınarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na İl Halk Kütüphanesi yapılması talebi ile devredildi.

Konu hakkında Bolu Gazetesine açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Suat Güner, " Eski Adliye Binası 2019 yerel seçimlerinden önce Bolu Belediyesi’nin talebi üzerine bir protokol çerçevesinde müze yapılması için belediyeye tahsis edilmişti. Söz konusu protokolden sonra yapılan yerel seçimlerin ardından göreve gelen CHP Belediye idaresi ve Başkan Tanju Özcan, burayı kent müzesi yapacaklarını hatta ismini İzzet Baysal Kent Müzesi koyacaklarını beyan etmişti.Uzun yıllar geçmesine rağmen belirlenen süre içinde müze için bir girişimde bulunmayınca ve tabiri caiz ise kazma vurulmayınca protokol şartları gereği eski adliye binası, Bolu Belediyesi'nden alınarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na İl Halk Kütüphanesi yapılması talebi ile devredildi.

Resmen düğmeye bastık

AK Parti iktidarı olarak şehrimizin en güzide ve en kıymetli yerlerinden biri olan eski Adliye binası nın halkımızın özellikle de gençlerimizin istifade etmesi için İl Halk Kütüphanesi olarak değerlendirilmesine karar vermiştik. Bugün itibari ile resmen düğmeye bastık. Önce eski adliye binasının yıkımını gerçekleştiriyoruz ardından il halk kütüphanesinin yapımına başlayıp en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bolu Gazetesi 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.