FİLİSTİN'E DESTEK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

İsrail'in , abluka ve katliamına maruz kalan Filistinlilere destek olmak için yüzlerce Bolulu yürüyüş düzenledi. Yürüyüşte konuşan AK Parti İl Başkanı Suat Güner, "Müslümanlar olarak biz bize yeteriz. Rabbim birliğimizi daim etsin. Müslümanlara uzanan kirli elleri helak eylesin" dedi.

FİLİSTİN'E DESTEK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
27 Ekim 2023

Katil İsrail zulmüne ve katliamına maruz kalan Filistinlilere destek olmak için yüzlerce Bolulu vatandaş yürüyüş düzenledi.  Yatsı namazında Kadı Camii'nde buluşan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar, namazdan sonra cami önünde basın açıklaması yaptı.

Burada konuşan AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, "Gazze'deki ve Filistin'deki kardeşlerimiz zalim İsrail'in katliamına maruz kalıyor. Bütün dünyayı arkasında hisseden İsrail, çoluk çocuk kadın yaşlı demeden masum sivilleri öldürüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, İsrail'in bu vahşetine son vermek ve ateşkesi sağlamak için diplomatik girişimlerde bulunuyor. Rabbim hem Filistinli hem de dünyanın herhangi bir noktasında acı çeken kardeşlerimizin yardımcısı olsun.Biz Müslümanlar olarak birbirimize yeteriz. Rabb'im birlik olabilmeyi nasip eylesin. Müslümanlara el uzatan kirli elleri helak eylesin. Buraya gelerek zulme sessiz kalmayan duyarlı sivil toplum kuruluşlarımızı ve hemşehrilerimizi, Cumhurbaşkanım, partim ve şahsım adına saygıyla selamlıyorum."dedi

Konuşmaların ardından 'Kahrolsun İsrail, Filistin'den Defol' sloganları ve tekbirler eşliğinde valilik önüne kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

Son olarak yapılan duanın ardından grup sakin bir şekilde dağıldı. 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.