BOLU'DAKİ YABAN HAYVANLARI FOTOKAPANA YAKALANDI

Bolu'nun Yaban Hayatı başlığı ile verilen görüntülerde; Boz ayı, yabani tavşan, vaşak, kurt, karatavuk, tilki, çakal, sansar ve yaban domuzu gibi hayvanların fotokapana yakalandığı görüldü.

13 Ocak 2021

Türkiye’nin yaban hayatını görüntülemek adına harekete geçen doğa ve hayvansever Barkın Bülbül, elde ettiği görüntüleri oluşturduğu ‘Barkın’la Doğa Aşkına’ isimli youtube sayfası üzerinden paylaşıyor. Drone ile muhteşem coğrafyayı fotokapan ile de yaban hayatını görüntüleyen Barkın Bülbül, Türkiye’nin yaban hayvanı varlığını ortaya koyuyor.  Son olarak Bolu ormanlarında Ağustos ve Aralık ayları arasında çekim yapan Bülbül ve arkadaşları, fotokapana yakalanan hayvanları Barkın’la Doğa Aşkına sayfasında paylaştı. Bolu’nun Yaban Hayatı başlığı ile verilen söz konusu görüntülerde; Boz ayı, yabani tavşan, vaşak, kurt, karatavuk, tilki, çakal, sansar ve yaban domuzu gibi hayvanların fotokapana yakalandığı görüldü.

4 AYDA ÇEKİLDİ

Bolu’daki çekimlere ilişkin youtube sayfasında açıklama yapan Barkın Bülbül, “Tabiat harikası Bolu'nun yaban hayatını, fotokapanlarımızla 4 aylık bir süre zarfında Sevgili Dostum Mert Önenoğlu'yla birlikte gözlemleme şansını yakaladık. Her zaman bilimsel konularda desteklerini esirgemeyen Dr. Deniz Mengüllüoğlu 'na sonsuz teşekkürler. Videoyu beğenip, yorumlayarak yeni projeler için destek verebilirsiniz. İyi seyirler” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.