"AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ İLE BOLU'DAKİ BÜTÜN SORUNLAR ÇÖZÜLECEK"

Bolu Belediye Başkanlığı görevini unutup genel başkanlarını değiştirme peşinde koşarken CHP'den ihraç edilen Tanju Özcan için değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, "Bolu'ya kavşak ve heykel dışında bir şey yapmadı. Bolu'muzun beş yılı heba olurken arkasında borç batağında yüzen bir belediye bırakacak. Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde ise halkımız gereken cevabı kendisine verecek ve AK Parti Belediyeciliği ile ilimizdeki bütün sorunlar çözülecek" dedi.

"AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ İLE BOLU'DAKİ BÜTÜN SORUNLAR ÇÖZÜLECEK"
28 Temmuz 2023

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın CHP'den ihrac edilmesi ile değerlendirmelerde bulundu. Başkan Güner açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"SİYASET BU OMURGASIZLIĞI KALDIRAMAZDI"

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun göreve geldiği 2010 yılından bugüne kadar girdiği bütün seçimlerde ağır yenilgiler almasının ardından partilerinde doğal olarak bir değişim isteği oluştu. Bu değişim talebinde bulunanların başında da Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yer aldı. Yürüyüş, eylem ve açıklamaları ile Tanju Özcan, bu isteği en net ve sert şekilde dile getiren kişi oldu. Halbuki seçim döneminde Bolu’da yapılan CHP mitinginde, belediye binasına ‘100 yılda bir Kemal gelir’ pankartı asan ve Kılıçdaroğlu’na saz hediye eden kişi de kendisi idi. İktidar olma hayalleri suya düşünce işler tersine döndü. En çok ses Tanju Özcan’dan çıktı. Tabi siyaset bu omurgasızlığı kaldıramazdı. Bunu gören Kemal Kılıçdaroğlu, Tanju Özcan’ı CHP’den resmen kovdu. Tabi burada Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi tek adam partisi yapma düşüncesi içerisinde olduğunu da belirtmek gerekiyor."

"BOLU'YA HİZMET ETMEDİ, ŞOV YAPTI"

"Tanju Özcan’ın ihraç edilmesi şeklinde ortaya çıkan bu sonuç, CHP içinde yaşanan bir gelişmedir, bizi pek ilgilendirmez. Ancak Bolu Belediye Başkanı olması hasebiyle Tanju Özcan’dan Bolu’ya hizmet etmesini, enerjisini Bolu halkı için sarf etmesini bekledik hatta defalarca uyardık fakat kendisi ülke gündemine gelebilmek için her gün başka bir şov ve söylemlerle karşımıza çıktı. Bolu’ya kavşak ve heykel dışında bir şey yapmadı. Bolu’muzun beş yılı heba olurken arkasında borç batağında yüzen bir belediye bırakacak. Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde ise halkımız gereken cevabı kendisine verecek ve AK Parti Belediyeciliği ile ilimizdeki bütün sorunlar çözülecek."

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.