8 YAVRUSU OLAN ANNE KÖPEĞİ İŞKENCEYLE KATLETTİLER

Adı son zamanlarda hayvan katliamlarıyla anılan Gerede'de bu katliamlara bir yenisi daha eklendi. Bu sefer sekiz yavrusu olan bir köpek işkence edilerek katledildi.

30 Aralık 2020

Geçtiğimiz aylarda onlarca kedi ve köpeğin kimliği belirlenemeyen kişi ya  da kişilerce zehirlenerek öldürüldüğü Gerede’de bu katliamlara bir yenisi daha eklendi. İlçeye bağlı Nuhören Köyü mevkiinde henüz yeni doğum yapan ve sekiz yavrusu olan bir köpek işkence görerek katledildi.

YAVRULAR ÖLEN ANNELERİNDEN SÜT İÇMEYE ÇALIŞTI

Vatandaşlar tarafından internet haber sitemize ulaştırılan görüntüler yürekleri sızlattı. Görüntülerde, hunharca katledilen köpeğin geride bıraktığı sekiz yavrusunun annelerinin ölü bedenine sokulması ve süt emmeye çalışması yer aldı. Yavruların hayvanseverler tarafından sahiplendiği öğrenildi. Sopalarla ve çeşitli işkencelerle katledildiği düşünülen anne köpeğe bu caniliği kim ya da kimlerin yaptığı bilinmiyor.

HAYVANSEVERLER İSYAN ETTİ

Olayla ilgili düşüncelerini sorduğumuz bazı hayvanseverler, ilçede bu tür hayvan katliamlarının sıklıkla yaşandığını, Bolu Valiliği, Gerede Kaymakamlığı ve Gerede Belediyesi’ne defalarca müracaat edilmesine karşın bir sonuç alınamadığını kaydetti. Son yapılan hayvan katliamının yine aynı kişi ya da kişilerce yapıldığını düşünen hayvanseverler, yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını istedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.